Україна у списку країн, які займаються справедливою трансформацією вугільних регіонів

15 Квітня 2021

У квітні 2021 року міжнародна дослідницька організація World Resources Institute (WRI) додала Україну до списку країн, які займаються темою справедливої трансформації. Це стало можливим завдяки створенню та функціонуванню Платформи сталого розвитку вугільних міст Донецької області.

WRI презентувала Ресурсний центр, де зібрані позитивні приклади 31 ініціативи окремих урядів, громад та компаній з 23 країн на 5 континентах.

Україна потрапила до цього списку, бо в травні 2019 року була створена Платформа сталого розвитку вугільних міст Донецької області.

Що таке справедлива трансформація?

Глобальний перехід до “зеленої” економіки може створити 18 мільйонів робочих місць до 2030 року. Проте ці робочі місця можуть не принести автоматичної вигоди працівникам та громадам, які за наступне десятиліття втратять 6 мільйонів робочих місць у секторі викопних видів палива.

Тому важливо забезпечити, щоб населені пункти, які в даний час залежать від видобутку та використання викопного палива отримали підтримку, соціальний захист та інвестиції, необхідні для подальшого розвитку. Саме такий підхід і є суттю “справедливої трансформації”.