Найважливіша задача вугільних міст – вижити, але вони готові думати про майбутнє вже зараз

15 Грудня 2022

Попри повномасштабну війну, українські вугільні міста все ще сподіваються притримуватися політики справедливої трансформації після перемоги. І вони готові планувати цю трансформацію вже зараз. Про це, зокрема, говорила делегація представників вугільних міст на зустрічі Ініціативи щодо трансформації вугільних регіонів Західних Балкан та України у Брюсселі 22-23 листопада. Вони також поспілкувалися із представниками Єврокомісії, міжнародних фінансових інституцій та депутатами Бундестагу у Берліні.

Під час зустрічей представники міст шукали можливості укладення нових партнерств з містами країн-членів ЄС та пошуку інвестицій, почули підтвердження щодо незмінного курсу ЄС на відмову від вугілля, незважаючи на поточну енергетичну кризу, дізналися про можливості, які відкриваються у зв’язку з набуттям Україною статусу кандидата в члени ЄС.

Зокрема, під час зустрічей представників делегації запевнили, що інвестиції не будуть спрямовані на розвиток та відбудову вугільної галузі України і їх можливо залучати вже зараз, незважаючи на продовження війни. Підтримка буде продовжуватися, зокрема через надання генераторів. Над створенням нових робочих партнерств потрібно продовжувати активно працювати. Зокрема, представники Бунденстагу обіцяли допомогти з пошуком серед свого електорату.

Під час зустрічей делегатів часто запитували про виклики та потреби у зв’язку з військовою агресію на території України.

«Найважливіша задача зараз – це вижити. Вугільні міста в основному стоять на передовій, захищаючи не тільки Україну, а й Європу. І найголовніша допомога, яка потрібна зараз – це політична підтримка. А вже після цього (коли буде перемога) можна буде повертатися до питань трансформації, декарбонізації та переходу на альтернативні джерела енергії. Ми готові до цього, вже розробляли програми… На жаль, війна все обнулила, і поки не буде перемоги, нічого не зміниться», – сказав мер Павлограда Анатолій Вершина у зверненні до представників міжнарожних фінансових інституцій, Групи підтримки України в Генеральному директораті з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення та секретаріату Ініціативи під час закритої зустрічі.