
Висновки із зустрічі представників 17 шахтарських громад із представниками Мінвідновлення.
Співпраця з вугільними містами та регіонами від самого початку будь-яких трансформаційних процесів. Місцеві потреби, інтереси та відповідальність саме громад вугільних міст та їх регіонів мають бути на першому місці.
Чітке планування та встановлення конкретних дат закриття неприбуткових вугільних шахт та поступової відмови від вугілля. Відсутність чіткого розуміння майбутнього власних вугледобувних підприємств створює велику перешкоду для планування трансформації конкретних міст та поступової переорієнтації місцевих економік.
Реалізація пілотних проєктів на місцях та диверсифікація місцевої економіки Для диверсифікації економіки повинні бути створені спеціальні програми, фонди та умови, які сприятимуть розвитку малого та середнього бізнесу в шахтарських містах та регіонах.
Розвиток освіти може включати як створення нових освітніх інституцій, науково-дослідних та інноваційних центрів на регіональному і місцевому рівнях, так і зміни освітніх програм та перепрофілювання вже існуючих професійно-технічних навчальних закладів.
Перекваліфікація та соціальний захист звільнених шахтарів. Спеціальні програми зайнятості та перекваліфікації допоможуть послабити напруженість серед місцевих жителів, які бояться втратити роботу, доходи, соціальні переваги.
Екологічна безпека для населення - відповідальність всіх суб’єктів Функціонування шахт, а особливо їх закриття, викликає та посилює низку екологічних проблем, пов'язаних із забрудненням наземних та підземних резервуарів води, ґрунтів, відкачки шахтної води тощо.
Попри повномасштабну війну, українські вугільні міста все ще сподіваються притримуватися політики справедливої трансформації після перемоги. І вони готові планувати цю трансформацію вже зараз. Про це, зокрема, говорила делегація представників вугільних міст на зустрічі Ініціативи щодо трансформації вугільних регіонів Західних Балкан та України у Брюсселі 22-23 листопада. Вони також поспілкувалися із […]
Маленьке, затишне, тихе – такими словами місцеві описували Селидове на Донеччині. Життя міста та його 25 тисяч мешканців оберталося довкола вугільної промисловості: місцевих шахт та залежних від вугілля підприємств. Це місто – співзасновник Платформи сталого розвитку вугільних міст Донецької області, покликаної допомогти місцевим спільнотам збудувати більш стале майбутнє без викопного […]
Ми, керівники шахтарських громад України, прагнемо стати активними учасниками процесів відновлення України та бачимо потенціал наших громад стати справжніми прикладами сталої відбудови. Як і всі українці, від початку повномасштабного вторгнення Росії ми зіштовхуємося з численними викликами в наших громадах, пов’язаними з військовими діями. За останні шість місяців повномасштабної війни […]
Червоноград та Мирноград – міста, що рік тому були обрані для пілотних проєктів трансформації вугільних регіонів. Було багато планів щодо структурних змін та впровадження нових технологій, проте після повномаштабного вторгнення ситуація в шахтарських громадах змінилася. Так, сьогодні впровадження змін на прифронтових територіях майже неможливе, проте мери шахтарських міст готові й […]
Україна декларує курс на справедливу трансформацію (СТ). Це, в першу чергу, вплине на регіони, що залежать від видобутку та спалювання вугілля. В той час, як на національному та місцевому рівнях лунають заяви про готовність до СТ, конкретні кроки потрібні вже зараз.
Бажаєте дізнатися більше про Платформу? Напишіть нам.