Фокус

Партнерство
Співпраця з вугільними містами та регіонами від самого початку будь-яких трансформаційних процесів. Місцеві потреби, інтереси та відповідальність саме громад вугільних міст та їх регіонів мають бути на першому місці.

Стратегія
Чітке планування та встановлення конкретних дат закриття неприбуткових вугільних шахт та поступової відмови від вугілля. Відсутність чіткого розуміння майбутнього власних вугледобувних підприємств створює велику перешкоду для планування трансформації конкретних міст та поступової переорієнтації місцевих економік.

Пілотні проєкти
Реалізація пілотних проєктів на місцях та диверсифікація місцевої економіки Для диверсифікації економіки повинні бути створені спеціальні програми, фонди та умови, які сприятимуть розвитку малого та середнього бізнесу в шахтарських містах та регіонах.

Освіта
Розвиток освіти може включати як створення нових освітніх інституцій, науково-дослідних та інноваційних центрів на регіональному і місцевому рівнях, так і зміни освітніх програм та перепрофілювання вже існуючих професійно-технічних навчальних закладів.

Зайнятість
Перекваліфікація та соціальний захист звільнених шахтарів. Спеціальні програми зайнятості та перекваліфікації допоможуть послабити напруженість серед місцевих жителів, які бояться втратити роботу, доходи, соціальні переваги.

Екологія
Екологічна безпека для населення - відповідальність всіх суб’єктів Функціонування шахт, а особливо їх закриття, викликає та посилює низку екологічних проблем, пов'язаних із забрудненням наземних та підземних резервуарів води, ґрунтів, відкачки шахтної води тощо.